برگزاری یادواره شهدای روستای کوپر
برگزاری یادواره شهدای روستای کوپر
نویسنده : laz_ayt
چهارشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۳

جانشین مرکز مطالعات امنیت پایدار ستاد کل نیروهای مسلح سردار رستگار پناه: شهدا با خون خود درخت تنومند انقلاب را بارور کردند و لحظه‌ای غفلت از شهدا باعث انحراف و شکست می‌شود.

همزمان با راهیان نور شمالغرب و حضور زائران راهیان نور در مناطق عملیاتی استان‌های آذربایجان‌غربی و کردستان،یادواره شهدای روستای کوپر توسط ستاد مرکزی راهیان نور کشور در شهرستان پیرانشهر با حضور مردم منطقه، مسئولان شهرستان و استان آذربایجان‌غربی و نادر ادیبی، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور و با همکاری موسسه طلایه داران نور کریمه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این مراسم،سردار رستگارپناه از فرماندهان شمال‌غرب در دوران دفاع مقدس در جمع مردم روستای کوپر گفت: یکی از نقاطی که دشمن در ابتدای انقلاب به صورت هدفمند دست روی آن گذاشت منطقه غربی کشور بود. در آن دوران برخی گروه‌های سیاسی «کرد» دست به اسلحه بردند و دیری نپایید که برای اعلام موجودیت خود لشکرکشی کردند. امام (ره) نمایندگان زیادی را به این مناطق فرستاد تا ببینند حرف اصلی آنان چیست و چه می‌خواهند. البته مردم مسلمان منطقه می‌گفتند که ما چیزی نمی‌خواهیم و مشکلی با انقلاب نداریم اما گروهک‌های ضدانقلاب تلاش زیادی می‌کردند تا بین مردم منطقه و انقلاب اسلامی شکاف ایجاد کنند ولی مردم و عشایر غیور منطقه زیر بار حرف این گروهک‌ها نرفتند و آنها را عقب زدند و با انقلاب اسلامی هم جهت شدند.

 

وی همچنین با اشاره به حوادث منطقه به ویژه عراق افزود: آمریکایی‌ها خودشان اعتراف می‌کنند که از ۱۰ سال پیش «داعش» را در اسرائیل آموزش داده‌اند. هدف آنها از ایجاد داعش این بود که نشان دهند اندیشه و گروه دیگری وجود دارد که جنایات بدتری نسبت به صهیونیست‌ها مرتکب می‌شوند؛آن هم به نام اسلام. امروز توطئه‌های دشمن برای متزلزل کردن باورهای دینی، انحراف فکری و مذهبی است؛اما خوشبختانه امروز این هوشیاری در روحانیون مناطق کرد نشین ما وجود دارد و آنان هدف این جریانات انحرافی را به خوبی شناخته‌اند. چون راه صحیح و درست را یافته‌اند.

 

سردار رستگارپناه درباره مسائل روز کشور هم گفت: پیچیدگی شرایط امروز و هدف گزاری های پیچیده دشمن به گونه‌ای است که هر روز مشکل‌های جدیدی را برای ما به وجود می‌آورند. ما فشارهای مستمر سیاسی و اقتصادی و تحریم‌ها را پشت سر گذاشتیم و این غلط است که امروز فکر کنیم با مذاکره برای رفع تحریم‌ها می‌توانیم انقلاب را پیش ببریم. این مسئله هسته‌ای،بهانه است. بهانه‌های دشمن هنوز ادامه دارد. تا دیروز بحث انرژی هسته‌ای بود که به فتوای هوشمندانه رهبر انقلاب آنها را خلع سلاح کرد. حالا بحث تسلیحات موشکی را پیش کشیده‌اند.

 

وی با اشاره به جنگ غزه گفت: ما امروز به لطف خداوند بزرگ رسما” اعلام کردیم که در این جنگ از مردم فلسطین و غزه حمایت می‌کنیم و هر سلاحی هم که بخواهند در اختیارشان می‌گذاریم. این در حالی است که هیچ کشور اسلامی دیگری از مردم مظلوم و مسلمان فلسطین حمایت نکرد. یک زمانی می‌گفتند که حکومت ایران فقط حامی شیعیان است، مگر مردم غزه شیعه هستند؛ خیر ولی مسلمان هستند و همین برای ما مهم است.

 

وی در پایان گفت: امروز دشمن در کمین است که از راه‌های اقتصادی به ما ضربه وارد کند اما با هوشیاری تمامی مردم کشورمان استکبار جهانی را به زانو در می‌آوریم و ایران عزیز را با همه سربلندی به تمام جهانیان به طور کامل معرفی خواهیم کرد.

:: موضوعات مرتبط : اخبار جدید موسسه, مطالب ویژه
:: برچسب ها : ,

پاسخ دهید

.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
.:: Powered By : wordpress ::.